Насоси для сірчаної кислоти

Насоси для сірчаної кислоти

Насос для перекачування сірчаної кислоти

Насоси для сірчаної кислоти від компанії DEBEM (Італія).


Сірчана кислота (хімічна формула - H2SO4) - сильна неорганічна кислота, що відповідає вищому ступеню окислення сірки (+6).

Сірчана кислота є агресивною кислотою, доступною в декількох концентраціях у виробників хімічної продукції, або, якщо використовується велика кількість кислоти, її можна виробляти на місці. Залежно від концентрації сірчана кислота має густину від 1 до 2. Хімікат може бути прозорим або каламутним, дуже стабільним та негорючим.


Хімічні насоси DEBEM здатні перекачувати сірчану кислоту. Насоси DEBEM для сірчаної кислоти бувають п'яти варіантів: відцентрові насоси з ущільненням серії MB, герметичні насоси з магнітною муфтою серії DM і пневматичні мембрані насоси серій CUBIC і BOXER, вертикальні напівпогружні насоси серії IM, бочкові насоси серії TR.

Насос має бути виготовлений із сумісних матеріалів. Вибір матеріалів багато в чому залежить від концентрації та температури кислоти. Там, де кислота розведена, нержавіюча сталь може швидко зазнати корозії, наприклад, при виробництві акумуляторів.

Зазвичай використовуються неметалеві матеріали, такі як PP, PE, PTFE, EPDM або FPM. Обмеженням неметалевих матеріалів зазвичай є більш високі температури та вищі концентрації.

Там, де концентрація кислоти набагато вища, а температура вища, можна використовувати високоякісні сплави, які мають хімічну стійкість і витримують підвищення температури.

Агресивність кислоти може зростати експоненційно з температурою, тому при виборі насоса необхідно знати точну концентрацію і умови роботи системи. Типовими матеріалами можуть бути титан, дуплекс або хастела.

Там, де температура і концентрація кислоти дуже високі (понад 200°C), можна використовувати спеціальні матеріали, такі як сплави чавуну та кремнію.

Хімічна стійкість матеріалів до сірчаної кислоти.

Хімічна стійкість матеріалів до сірчаної кислоти


Насоси з магнітною муфтою для сірчаної кислоти

Найбільш безпечним типом насоса для цього є відцентровий насос з магнітним приводом, оскільки в ньому немає механічних ущільнень, які зношуються і зрештою виходять з ладу або вимагають регулярної перевірки та заміни.

У насосі з магнітним приводом використовується магнітний вузол для приводу робочого колеса з кільцями ущільнювачів для герметизації корпусу насоса. За умови сумісності ущільнювальних кілець та матеріалів вологого боку, пристрій на 100% не має витоків. Магніт та підшипникові вузли також виготовлені з високоякісних матеріалів, таких як карбід кремнію, кобальт самарію та інконель.

Насоси з магнітною муфтою - DM

Насоси з магнітною муфтою - DM

до 35 м³/год

Відцентрові насоси з магнітним приводом - KM

Відцентрові насоси з магнітним приводом - KM

до 65 м³/год

Насоси з ущільненням валу для сірчаної кислоти

Відцентрові насоси з ущільненням валу мають більшу продуктивність, порівняно з насосами з магнітною муфтою. Відцентрові ущільнювальні насоси можна розділити на такі типи: відцентровий насос горизонтального типу серії MB, напівзанурювальний вертикальний насос серії IM і бочковий насос серії TR.

Пластикові відцентрові насоси - MB

Пластикові відцентрові насоси - MB

до 75 м³/год

Вертикальні напівпогружні насоси - IM

Вертикальні напівпогружні насоси - IM

до 170 м³/год

Бочкові насоси - TR

Бочкові насоси - TR

до 90 л/хв

Мембранні повітряні насоси (AODD) для сірчаної кислоти

Сірчана кислота часто перекачується пневматичними насосами з подвійною діафрагмою (AODD), такими як перекачування з єврокубів. Мембранні пневматичні насоси (AODD) пропонують велику гнучкість при виборі матеріалів для корпусу та частин, що контактують із рідиною. Є аксесуари на випадок розриву діафрагми та виникнення витоку.

Пневматичні насоси - CUBIC

Пневматичні насоси - CUBIC

до 17 л/хв

Пневматичні мембранні насоси - BOXER

Пневматичні мембранні насоси - BOXER

до 800 л/хв

Змішування та перемішування сірчаної кислоти

Для змішування і перемішування сірчистих розчинів рідини можна з використанням резервуара і мішалки, де турбулентна сила додається робочим колесом, що обертається. Обидва ці типи змішування вимагають вибору відповідних матеріалів, зазвичай це неметалеве покриття зануренням.

Мішалки і міксери

Мішалки і міксери